Bohaterowie wracają do szkół! Finał kampanii za nami, dla nauczycieli to dopiero początek…

#bohaterowiewracaja | Kampania „Bohaterowie wracają do szkół” dobiegła końca. Na tablicy projektu pojawiły się setki komentarzy z wyrazami wdzięczności od uczniów, absolwentów, a nawet rodziców ze szkół z całego kraju. Podczas finału w Dniu Nauczyciela, placówki cieszące się największą popularnością otrzymały upominki dla nauczycieli. Czas na podsumowanie!


Gdy w marcu tego roku decyzją Rządu RP zamknięto wszystkie szkoły oraz uczelnie w Polsce nauczyciele musieli stanąć przed nie lada wyzwaniem. Nauczanie zdalne, dotychczas niepraktykowane lub traktowane jako dodatek do stacjonarnych zajęć, w jednej chwili stało się jedyną formą kontaktu z uczniami. Pojawiło się mnóstwo pytań i wątpliwości dotyczących prowadzenia zajęć. Jak skutecznie prowadzić lekcje online? Jak przekazać słuchaczom wiedzę, bez możliwości bezpośrednich spotkań? Jak weryfikować zdobywane umiejętności? Pedagodzy sami musieli nauczyć się obsługi nowych narzędzi oraz motywowania uczniów do realizacji programu nauczania. Choć początki nie były łatwe, wielu poradziło sobie doskonale i właśnie z myślą o nich powstała kampania „Bohaterowie wracają do szkół”.


W ciągu 6 tygodni na tablicy projektu pojawiło się blisko 700 komentarzy z wyrazami wdzięczności! Dziękowali uczniowie, słuchacze, absolwenci, a nawet rodzice z całej Polski. Wiele osób podkreślało, jak ważne były dla nich wsparcie, otwartość, kreatywność nauczycieli w trudnym czasie izolacji. Przy okazji ujawniły się nieznane dotąd talenty pedagogów, w tym m.in. związane z realizacją praktycznych zajęć w formie wideo czy nagraniami podcastów na najwyższym poziomie.


W Dniu Nauczyciela, 14. października w szkołach, z których uczniowie najliczniej dziękowali swoim nauczycielom, pojawili się reprezentanci ze Szkół ŻAK, organizatora kampanii, wręczając na ręce dyrektorów kosze pełne słodkości. Poniżej inspirująca relacja z finału akcji w wybranych szkołach:


To jeszcze nie koniec…


Pandemia COVID-19 wciąż wpływa na nasze życie. Z dnia na dzień pojawiają się kolejne restrykcje, obejmując także placówki edukacyjne. Celem kampanii „Bohaterowie wracają do szkół” było zwrócenie uwagi na ważną rolę jaką odgrywają nauczyciele. Nieustannie doceniamy pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. Pedagodzy także zasługują na wyrazy uznania i wdzięczność za wsparcie oraz zaangażowanie w swoją codzienną pracę pomimo ograniczeń. Warto o tym pamiętać i czasem po prostu podziękować…Ostatnie posty

Zobacz wszystkie